Частина переселенців може отримати 20% надбавку до пенсії

news image

Пенсіонери, які переїжджають на місце проживання в гірські регіони, можуть отримати 20% надбавку до пенсії. Такі надбавки передбачені законом “Про статус гірських населених пунктів України”.

Для отримання надбавки необхідно оформити відповідне посвідчення, яке видається протягом 30 днів. Після оформлення необхідно звернутися до Пенсійного фонду для переоформлення пенсії, повідомляє “Соцплатформа“.

Окрім пенсіонерів, на 20% збільшуються всі державні виплати та стипендії для працюючих та мешканців місцевості, якій надано статус гірської. Також тарифні ставки та посадові оклади працюючих чи службовців у гірській місцевості мають виплачуватись у підвищених розмірах на 25%. Це окремо передбачено постановою Кабінету Міністрів від 11 серпня 1995 р. №648 “Про умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах”.

Як відомо, з 1 липня в Україні згідно з законом про Державний бюджет збільшиться розмір прожиткового мінімуму – через це зріс й розмір соціальних виплат, зокрема й пенсій.

Раніше повідомлялося, що Пенсійний фонд України провів плановий перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, тож вже з червня вони почали отримувати додаткові виплати.

Можливо зацікавить