До України зі Швеції потрапили отруйні чашки: що про них відомо

До України зі Швеції потрапили отруйні чашки: що про них відомо

В Одесу потрапила партія чашок, в яких міститься лігноцелюлоза. Ця речовина є забороненою через високу токсичність.

Про це повідомили у ГУ Держпродспоживслужби Одеської області 

Стало відомо, що небезпечні чашки приїхали до України із Швеції. Лігноцелюлозу у чашках Huskee Cups знайшли ще 6 січня 2023 року. Постачальником небезпечного товару є компанія Espresso Gear, Billdal. Також  продукція надходила до ТОВ «Бюро вин».

Українцям рекомендують звернути увагу на товар, який є в реалізації та обігу. Якщо небезпечну продукцію буде виявлено, її варто негайно зняти з продажу.

Лігноцелюлоза — що це таке

Це - рослинна суха біомаса (природний еквівалент армованого бетону), яку часто використовують для виробництва біопалива, зокрема етанолу. Її застосовують і в целюлозно-паперовій промисловості. Окрім цього, вона є побічним продуктом лісового господарства.

Huskee Cups —  кавові чашки для кави, які виробляють з побічного продукту оброблення кавових зерен. Під час їхнього виробництва було несанкціоновано використано лігноцелюлозу.

Чому лігноцелюлоза небезпечна для людей?

Під час нагрівання такі чашки виділяють формальдегід, що має алергічні, токсичні, канцерогенні та мутагенні властивості. Коли він потрапляє у їжу чи напої, то може викликати захворювання верхніх дихальних шляхів, появу екзем, а також негативно впливає на селезінку, печінку, шлунок і нирки. Тривале користування таким посудом призводить до отруєння.

Основні симптоми — загальна втома, блювання, алергічні реакції, зневоднення організму.

Читати також:

  • До України завезли небезпечний арахіс. Так, в шкаралупі продукту з Єгипту знайшли небезпечну кількість афлатоксину, що є сильною отрутою та може викликати сильну алергію та злоякісні пухлини. Відтак, українців закликають бути обережними.
  • На українських прилавках знайшли печиво з небезпечною речовиною, що викликає жахливі наслідки, навіть параліч.