Доцент харківського політеху, який зливав дані про ЗСУ, отримав два роки умовно

news image

Викладач Харківського політехнічного інституту допомагав російським окупантам, публікуючи в соцмережі "ВКонтаке" інформацію про позиції військових ЗСУ, і в підсумку отримав умовний термін.

Рішення Київського районного суду в Харкові оприлюднено на сайті Єдиного реєстру судових рішень, пише РБК-Україна.

Відносно чоловіка було відкрито кримінальне провадження за статтею "Злочини проти основ національної безпеки України, шпигунство".

У матеріалах справи вказується, що викладач 11 травня злив в російській соцмережі дані про розташування українських військових, виклав зображення карти місцевості в додатку Google Maps з координатами, позначивши, де знаходяться бійці ЗСУ.

"Примерно 30-40 нациков разместились с тремя артиллерийскими пушками в моем районе по ул. Шевченко 315 (у здания патрульной полиции), ждите прилета:) Видимо ситуация с разрушенными зданиями СБУ и полиции ничего не научила. Народ, живущий в Киевском районе будьте осторожнее и бдительней, не игнорируйте сигнал воздушной тревоги, прячитесь в укрытиях, укропы тоже бьют по своим, а потом списывают на страну "агрессора" Россию"", - так підписав підсудний свій пост. (мовою оригіналу).

2 серпня доцент зрадник уклав угоду з прокурором Василем Пановим і адвокатом Сергієм Крутько, і "беззастережно визнав свою вину в скоєнні кримінального злочину".

Таким чином йому присудили 5 років позбавлення волі з 2 роками умовно. Як уточнюють харківські ЗМІ, судили Максима В'ячеславовича Решетняка. Профіль доцента ХПІ з інформацією про педагога є на сайті кафедри фізики металів і напівпровідників цього вишу.

Можливо зацікавить