Фінансує патріарха Кирила: у сусідній з Волинню області жіночий монастир досі підпорядковується Москві

Фінансує патріарха Кирила: у сусідній з Волинню області жіночий монастир досі підпорядковується Москві

Монастир у Рівному виявився спонсором патріарха Кирила, бо він ним керує безпосередньо із Москви.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Його засновник - синод руської православної церкви, а усю фінансову діяльність контролює патріарх Кирило і це на території України. Релігієзнавці твердять: Корецький жіночий монастир на Рівненщині досі напряму підпорядкований Москві. Згідно статуту, там жодного призначення без погодження РПЦ не відбувається, усе майно належить московській церкві, а розмір грошових відрахувань монастиря на загальноцерковні потреби встановлює Кирило (Гундяєв).

Корецький Свято-Троїцький жіночий монастир напряму підпорядкований Москві. Релігієзнавці отримали з архівів і оприлюднили статут монастиря, затверджений особисто патріархом московським та всєя русі Кирилом. Згідно положень - саме він та священний синод РПЦ - здійснюють найвище управління монастирем, змінюють його структуру, призначають ігуменю і затверджують її рішення.

У документі зазначено РПЦ проводить фінансову ревізію монастиря. А Кирило Гундяєв визначає, яку частину пожертв монастир має віддавати на загальноцерковні потреби.

«Згідно цього документу жодних рухів, дій в цьому монастирі не відбувається без погодження із московської патріархії. Скарбник монастиря і той призначається московським патріархом», - каже завідувач Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України Олександр Саган

Про війну у монастирі говорять неохоче. Водночас черниця запевняє, попри офіційне підпорядкування РПЦ, монастир - український.

«Ми на території України і ми українська церква, нас документи не цікавлять, ми до Бога звертаємось без документів»,- каже вона. 

Завідувач відділенням релігієзнавства Національної академії наук України ретельно вивчив статут монастиря і каже, згідно з ним навіть правочини із нерухомістю чи рухомим майном тут без Москви не відбуваються. А між іншим в монастиря 9 об’єктів нерухомості та 7 земельних ділянок – це вказано у відкритих реєстрах. 

Те, що на Рівненщині існує структура, якою юридично керують з країни-агресорки – в облраді знають. Напередодні на сесії офіційно заборонили діяльність Московського патріархату. Але що робити із корецьким монастирем - не визначились, бо потрібно вивчити документи. 

Щоб російська церква не могла керувати на території України, потрібен спеціальний закон, вважає керівник відділення релігієзнавства НАН України. 

«Приймати закон згідно з якими організації, які мають керівні центри в країні агресорці, вони не можуть в нас існувати, або якимось іншим чином переконувати людей. Щоб вони добровільно, самостійно виходили з цих організацій», - каже Олександр Саган. 

Але пожертви українських вірян, згідно зі статутом, монастир має відраховувати на потреби РПЦ, яка благословляє зброю і військо, що вбивають українців.

Читайте також:

Можливо зацікавить

поховання військового
відео
фото

Довгий час вважався зниклим безвісти: на Волині попрощались із Героєм Максимом Турецьким

поховання військового
відео

Місяці очікувань обірвала чорна звістка: на Волині попрощалися із Героєм Василем Цапом

Війна в Україні

Після поранення не повернувся у частину: як покарали військовослужбовця на Волині

поховання військового
фото

Навіки 43: у Луцьку попрощалися із захисником Андрієм Головачовим

Війна в Україні

З початку вторгнення захищав Україну: на Луганщині загинув Герой з Волині Ігор Клапіюк

Нагорода Сирський

Призвався до війська з Волині: Сирський нагородив захисника почесною відзнакою

Мазь

Помічна при опіках, висипах, гоїть рани: на Волині виготовляють лікувальну мазь

Війна в Україні

Без батька залишилось четверо дітей: на війні загинув Герой з Волині Віктор Середюк

Мобілізація 2024

Мобілізація в Україні: як каратимуть водіїв, які тікають від призову