Луцька міськрада вимагає розслідувати злочини Порошенка та Медведчука та конфіскувати їхнє майно

Луцька міськрада вимагає розслідувати злочини Порошенка та Медведчука та конфіскувати їхнє майно

Сьогодні, 25 травня, депутати Луцької міськради звернулися до Президента України, Генерального прокурора України та Державного бюро розслідувань з вимогою ефективно розслідувати оприлюднені факти злочинної діяльності Петра Порошенка, Віктора Медведчука та інших осіб. Відповідне звернення обрані підтримали під час пленарного засідання міськради.

Подаємо текст звернення, яке оприлюднили на сайті міськради.

ЗВЕРНЕННЯ про ефективне розслідування фактів колабораційної діяльності, державної зради та конфіскацію майна

23 травня 2022 року український медійний простір вразили оприлюднені Службою Безпеки України в межах справи «Медведчука - Порошенка» свідчення підозрюваного у державній зраді Народного депутата України Віктора Медведчука щодо злочинних схем виведення з державної власності й заволодіння частиною магістрального нафтопроводу Самара - Західний напрямок, а також налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля з окупованих територій Донецької та Луганської областей. Надані зізнання вказують на пряму причетність до цього п’ятого Президента України Петра Порошенка та низки високопосадовців, які забезпечували ухвалення необхідних рішень у різних інстанціях для реалізації схеми заволодіння вказаним магістральним нафтопроводом та незаконною торгівлею вугілля.

В результаті безпрецедентного зловживання службовим становищем найвищими посадовими особами український народ втратив значну частину державної власності стратегічного значення.Оприлюднені факти свідчать про планомірну та багаторічну діяльність організованого злочинного угрупування, до складу якого входила значна частина верхівки державного апарату, включаючи п’ятого Президента України, міністрів, правоохоронців, екскерівництво Національного банку України, народних депутатів, суддів та інших. З метою особистої наживи вказані особи не лише відверто грабували український народ, але й фактично фінансували терористичні угрупування так званих ЛНР/ДНР, проводячи з ними торгівлю вугіллям при наявності альтернативних варіантів.

Особливого цинізму злочинній діяльності додає той факт, що усі згадані правопорушення відбувалися у той час, коли Україна вела боротьбу за збереження суверенності, державності та незалежності нашої країни, коли щоденно на полі бою проливали кров та гинули найкращі сини та дочки нашої країни. Кривавий бізнес та особисте збагачення на стражданнях свого народу вимагає рішучої та швидкої реакції з боку правоохоронної системи.

У зв'язку з вищезазначеним, враховуючи Закони України «Про місцеве самоврядування», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо забезпечення відповідальності осіб, які здійснювали колабораційну діяльність)» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)», ми, депутати Луцької міської ради, діючи в інтересах та виражаючи волю мешканців територіальної громади, наполегливо просимо максимально ефективно та оперативно провести досудове розслідування фактів злочинної діяльності Петра Порошенка, Віктора Медведчука та інших осіб, що були причетні до виведення з державної власності її заволодінням Петром Порошенком нафтопроводу та торгівлею вугіллям з так званою ЛНР/ДНР.

Окрім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)» передбачено конфіскацію майна злочинців-колаборантів. З врахуванням цього просимо розглянути питання конфіскації майна зазначених вище осіб на потреби Збройних Сил України.

Можливо зацікавить