Льотчик луцької бригади героїчно загинув у повітряному бою під Житомиром

Льотчик луцької бригади героїчно загинув у повітряному бою під Житомиром

У повітряному бою під Житомиром героїчно загинув український льотчик Євген Лисенко.

Він керував винищувачем МіГ-29 і в протистоянні з двома російськими літаками устиг збити один з них, але загинув від ворожих систем ППО, - повідомили у Повітряному командуванні "Захід" Повітряних Сил ЗС України.

Зазначимо, бригада, у складі якої був загиблий, до останніх подій дислокувалася у Луцьку.

За місяць до військового вторгнення, Євгена призначили командиром авіаційної ескадрильї. 

- У свої 28 років Женя вже був льотчиком-інструктором. Йому зовсім мало лишалось польотів до присвоєння кваліфікації льотчика 1-го класу, - згадує свого друга військовий побратим і однокурсник Олексій.

– Там був непростий бій і він летів самовіддано. Майор Євген Лисенко був командиром однієї з ескадрильї Севастопольської бригади тактичної авіації ім. Покришкіна. Це одна з двох бригад, що відмовилися переходити на сторону росії ще в 2014 році.

Євген родом із Черкаської області. Закінчив військовий ліцей, згодом Харківський Національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та одразу потрапив на службу в ЗС України.

- У 12 років вирішив, що буде військовим. А з першого курсу училища визначився, що льотчиком. І від мрії своєї не відступив, - розповідає мама загиблого.

– Казала йому: давай ще подамо кудись документи, раптом не пройдеш. А він: нікуди більше. Як не пройду – наступного року знову вступатиму на льотчика».

У Євгена залишилася дружина та двоє маленьких дітей.– Потрібно захистити тих дітей, - останні слова, які Женя сказав матері.

- Він дуже сильно віддавався роботі, свої справі, навіть, інколи я ображалася, - розповідає дружина Євгена. Додає. Він надзвичайно любив свою роботу, любив небо, завжди йшов до цілі. Я надзвичайно ним захоплювалася.

Поховали Героя у рідному селі Ротмистрівка.

Можливо зацікавить