На Закарпатті розробляють соляне родовище, що перекриє 100% потреб України

На Закарпатті розробляють соляне родовище, що перекриє 100% потреб України

На території Бурштинської громади Тячівського району, що на Закарпатті, добуватимуть сіль. Роботи вже стартували. Розробка Бурштинського соляного родовища дозволить видобувати до 150 тисяч тонн солі на місяць.  

Про це інформує 24 канал. 

Про підготовку виробництва на Закарпатті повідомив голова ОВА Віктор Микита. На території Буштинської громади Тячівського району вже стартували роботи.

Розробка Бурштинського соляного родовища дозволить видобувати до 150 тисяч тонн солі на місяць.

Метод виробництва – підземне вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі. Микита розповів, що після попередніх геологічних досліджень виявили великий соляний пласт, що починається з 35 до 500 метрів.

«Зараз вже розпочали інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників та інше. Водночас закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння»,– додав голова ОВА.

Фахівці прогнозують, що вже через 6 місяців можна буде отримати першу добуту сіль. На Закарпатті впевнені, що зможуть забезпечити 100% потреби України у технічній солі. Наразі така потреба – у 450 тисячах тонн на сезон.

Нагадаємо, що через повномасштабну війну в Україні повністю припинило роботу підприємство «Артемсіль». Нині Дрогобицька солеварня, яка залишилась фактично єдиним в Україні виробником солі, працює на повну потужність.

Можливо зацікавить