По Краматорську стріляли з окупованої території, - експертиза

По Краматорську стріляли з окупованої території, - експертиза

Проведена експертиза СБУ показала, що ракетний обстріл залізничного вокзалу в Краматорську, жертвами якого стала 61 особа, здійснили з окупованої частини Донецької області, повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко в суботу, 21 травня.

"Служба безпеки отримала беззаперечні докази причетності російських окупантів до обстрілу залізничного вокзалу в Краматорську 8 квітня, в результаті якого загинула 61 особа, а 121 поранено", - сказав він.

Завдяки низці досліджень траєкторії польоту ракети та аналізу інших аспектів вдалося встановити, що удар був здійснений з території Донецької області, яка з 2014 року знаходиться під тимчасовою окупацією Росії.

"Експерти підтвердили, що для обстрілу застосували керовану одноступінчасту твердопаливну ракету 9М79-1 із зарядом касет. Широкому загалу вона відома як Точка У", - зазначив спікер СБУ.

За інформацією спецслужби, кілька комплексів із Точкою У були розміщені на окупованих територіях Донбасу та використовуються загарбниками вже 8 років.

"Слідчі СБУ продовжують свою роботу та поповнюють доказову базу в рамках кримінального провадження за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України", - підсумував Дехтяренко.

Нагадаємо, 8 квітня російські загарбники запустили по залізничному вокзалу Краматорська, де близько чотири тисячі людей чекали на евакуацію, ракету Точка-У.

Після трагедії вокзал зачинили. Жителів закликають евакуюватися автобусами до Дніпра.

Можливо зацікавить