«Рішанули?»: волинян обурило призначення головної освітянки області

«Рішанули?»: волинян обурило призначення головної освітянки області

Волиняни у соцмережі активно обговорюють призначення очільницею управління освіти й науки облдержадміністрації Наталію Матвіюк з Підгаєць. Зокрема, користувачів обурює, що новопризначена начальниця не має досвіду роботи в освіті.

Нагадаємо, що 6 січня голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко призначив головною освітянкою області Наталію Матвіюк, яка має 15 років досвіду роботи в органах місцевого самоврядування та на державній службі. Зокрема, працювала у Луцькому районному та міському центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Попереднє місце роботи – начальник служби у справах дітей Підгайцівської сільської ради.

Це призначення викликало жваве обговорення у соцмережі. 

«Співчуваю усій вчительській спільноті області. Ото підходи!», - пише Алла Лікунова.

«Можливо Волинській обласній державній адміністрації поставити головним лікарем якогось гарного енергетика, головне, щоб людина була хороша. Є багато кваліфікованих людей на цю посаду, а ставлять… Все як завжди... через одне місце. Цю посаду має займати, як мінімум, педагог зі стажем», - пише Мила Кл.

Валентин Свіржевський цікавиться: «Рішанули?».

«Рішанули?»: волинян обурило призначення головної освітянки області

«Освітою мають керувати освітяни-практики, які знають проблеми сучасної школи від найменших до найглобальніших. Сумно, що знову освіті на Волині не бачити світла в кінці тунелю», - зазначає Тата Слєпченко.

«Рішанули?»: волинян обурило призначення головної освітянки області

На захист Наталії Матвіюк стала навіть попередня очільниця освіти Людмила Плахотна.

«Кого б не призначили на цю посаду, буде не просто. Однак зазначу, призначення на посаду керівника структурного підрозділу не передбачає обов’язкового стажу роботи в галузі. Пройшли ті часи, коли управління освіти і науки мало контрольні та методичні функції. Сьогодні це структура з повноваженнями менеджера, статиста та фінансово-економічного аналітика. Сам керівник усього цього не зреалізує, з якого б олімпу він не зійшов. Для цього потрібна професійна команда. А команда в освіті, повірте мені, потужна. І в управлінні освіти і науки, і в органах управління територіальних громад, а особливо досвідчений корпус директорів закладів освіти усіх рівнів», - пише Плахотна.

Волинська обласна військова адміністрація теж долучилася до обговорення:

«З огляду на коментарі про необхідність досвіду роботи у сфері освіти повідомляємо, що пані Наталія має відповідну освіту та має досвід вчителювання. У дописі акцентовано на досвіді роботи в державних органах, позаяк це не менш важливо. Впевнені, що як людина, яка працювала в органах влади різних рівнів, Наталія Матвіюк буде фаховим та мудрим керівником».

Читайте також: 

Можливо зацікавить