Росія хоче влаштувати голод на Херсонщині – розвідка

Росія хоче влаштувати голод на Херсонщині – розвідка

Створення гуманітарної кризи – це стратегія РФ з управління окупованими територіями. Так Путін буде намагатися впливати та керувати населенням Херсонщини.

Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв’ю НВ.

«Вони спробують зробити демографічну кризу, а потім – гуманітарну. Тільки в такому випадку вони зможуть справитися з більшістю населення. Дуже легко маніпулювати настроями населення, коли в людей забрати усе, а потім пропонувати гуманітарну допомогу. Щоб не витрачати мільйони, вони будуть витрачати копійки, даючи крихту хліба», – зазначив він.

Нагадаємо, станом на початок травня російські загарбники вивезли лише через Крим приблизно 400-500 тис. тонн зерна. Росія також вивозить з цієї окупованої території не лише зерно, але й сільгосптехніку.

«Це великий бізнес, який курують люди вищого рівня: працівники спецслужб країни-агресора, військові і різноманітні аферисти, яким такий бізнес по життю підходить», – розповідав міністр аграрної політики Микола Сольський.

Крім того, міністр підкреслив, що українське зерно кораблями вивозять до Росії з порту Севастополя. Він зазначив, що правоохоронні органи знають, які трейдери приймають участь у цьому процесі, тому фіксують усі факти порушень і передають їх в прокуратуру. Також Сольський наголосив, що МЗС України працює над тим, щоб з допомогою міжнародних партнерів вивезене росіянами зерно було арештоване і конфісковане.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що країни світу мають зберігати пильність та не ставати учасниками російських злочинів проти України та не купувати вкрадене Росією українське зерно.

Росія також за допомогою свого Чорноморського флоту влаштувала блокаду українських портів. Це загрожує проблемами з продовольством та навіть голодом багатьом країнам світу.

Можливо зацікавить