«Сади зростання»: у Луцьку облаштували перший міський город

«Сади зростання»: у Луцьку облаштували перший міський город

У Луцьку з’явився міський город. Розмістили його на території Луцького НТУ, утім користуватися ним можуть усі охочі. Відтепер це місце, де навчатимуться, відпочиватимуть і досліджуватимуть природу.

Про це йдеться на сайті університету.

Так, задля дотримання технології вирощування рослин, був придбаний необхідний ґрунт, закуплена деревина для облаштування грядок, саджанці тощо. Формували грядки та контейнери для компосту активісти власноруч. Крім того, для ефективності вирощування, ініціатори ідеї дотримуються технології мульчування та біопідживлення. Зокрема, перед висаджуванням рослин, у грядки спершу поклали картон, тоді гілки, присипали скошеною травою, а зверху виклали необхідний ґрунт.

«Сади зростання»: у Луцьку облаштували перший міський город«Сади зростання»: у Луцьку облаштували перший міський город«Сади зростання»: у Луцьку облаштували перший міський город«Сади зростання»: у Луцьку облаштували перший міський город«Сади зростання»: у Луцьку облаштували перший міський город«Сади зростання»: у Луцьку облаштували перший міський город«Сади зростання»: у Луцьку облаштували перший міський город«Сади зростання»: у Луцьку облаштували перший міський город

Голова ГО «Zero Waste Lutsk» Катерина Демидюк наголосила, що особливість грядок у тому, що вони зроблені за принципом пермакультури, що дозволить полегшити догляд за ними. Крім того, біля городу розмістили компостер для біовідходів. Там зберігатиметься органіка, яку перероблятимуть черв’яки, а скидати органічні відходи у компостер теж можуть усі, хто їх сортує.

Сьогодні ви побачите, що це не так складно, як здається, ознайомитеся із елементарними принципами органічного виробництва і це може бути цікаво кожному, в тому числі студентам, які зможуть вирощувати і досліджувати різні культури. Як показує світовий досвід, це хороші місця для відпочинку, для залучення дітей до вивчення природи, що сформує у них позитивну свідомість. Тому запрошуємо усіх бажаючих доєднуватися до цього проекту, - каже проректор університету Олег Заболотний.

Про те, що аграрна мобілізація в Україні сьогодні на часі додала голова ГО «Інститут транскордонних ініціатив» Наталія Павліха. Вона зазначила, що городи і сади перемоги – це давня традиція, адже такі локації закладалися й під час світових воєн і вони також мають продовження сьогодні у світовій та українській практиках.

До слова, це перший подібний проект у Луцьку, його вдалося реалізувати Луцькому національному технічному університету за підтримки партнерів: об’єднання ГО «Zero Waste Alliance Ukraine», Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради, ГО «Інститут транскордонних ініціатив».

Можливо зацікавить