Суд України вперше виніс вирок російському воєнному злочинцю: скільки дали за вбивство мирного мешканця

Суд України вперше виніс вирок російському воєнному злочинцю: скільки дали за вбивство мирного мешканця

Рашист-убивця отримав довічне позбавлення волі за вбивство чоловіка на Сумщині.

Про це йдеться у вироку Солом’янського районного суду міста Києва та інформації Офісу Генпрокурора України.

Командира відділення військової частини 32010 четвертої танкової Кантемирівської дивізії сержанта російської армії Вадима Шишимаріна визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч.2 ст. 438 Кримінального кодексу). Його засуджено до довічного позбавлення волі. 

Це уперше суд визнав винним першого російського військовослужбовця в порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). 

У суді прокурори довели, що командир відділення в/ч 32010 «4 танкової Кантемирівської дивізії Московської області» декількома пострілами, один з яких – в голову, через відкрите вікно вкраденого автомобіля, в якому він їхав разом з іншими військовими РФ, у смт Чупахівка Сумської області вбив 62-річного потерпілого. Беззбройний чоловік, який йшов узбіччям з велосипедом та розмовляв по телефону, помер на місці всього в декількох десятках метрів від власного будинку.

На момент злочину Шишимарін перебував у автомобілі, який рухався. У машині також було ще четверо військових РФ.

Після вбивства українця окупанти потрапили у засідку, яку влаштували місцеві мисливці. Наступного дня російські солдати, у тому числі й Шишимарін, здалися у полон селянам.

У суді Шишимарін розкаявся у злочині і сказав, що не хотів вбивати беззбройну людину. Однак суд не визнав каяття Шишимаріна щирим.

Можливо зацікавить