У храмі в Києво-Печерській лаврі відбувся концерт: чому він обурив українців

news image

В соцмережах поширили відео, де видно, що на території Києво-Печерської лаври, у Трапезному храмі, відбувається концерт. Деякі користувачі соцмережі запевняють, що то був рок виступ. Але у Національному заповіднику це спростували.

 Про це  пише ТСН.

У мережі багато юзерів почали оборювати та писати, що у храмі не місце для концертів. 

«У Трапезному храмі, де відбувся концерт, проходили служби. В цій частині церкви люди сповідалися. А коли було у храмі повно людей, то й ця частина завжди була заповненою. Храм – це дім молитви, і там має бути тиша, спокій, це місце усамітнення і розмови з Богом. Бачити, що тепер там відбувається, дуже боляче. Невже у нас мало майданчиків, де можна влаштовувати дискотеки. Храм – це дім Божий», – пишуть у коментарях під відео.

На ситуацію відреагував один із керівників Нацзаповідника Костянтин Крайній.  Там спростували заяву користувачів соцмережі. За їх словами, це був благодійний концерт у День Соборності України, який провів Тарас Компаніченко  із використанням старовинних та сучасних інструментів. 

«Йдеться про трапезну палату. Це місце, де монахи їли, а не молилися. Тобто є палата, а при ній – церква. Вони розділені між собою дверима. Це був не рок-концерт, а виступ Тараса Компаніченка – народного артиста України», – розповів  Костянтин Крайній.

Посадовець заявив, що деякі люди спеціально нагнітають істерію.

«Якщо комусь здалося, то це ті самі люди, які виправдовували співи про «матушку-Русь». Тут, хто хоч трошки розуміється на історії та мистецтві, бачить, що це – не храм. Це – палата, в якій монахи самі колись проводили свої засідання. По-друге – пісні не рокові, а звичайні українські колядки. Було дуже багато бійців ЗСУ, загалом біля 300-400 людей. Нічого крамольного та кримінального в цьому немає. Цей захід був ініційований заповідником. Деякі люди спеціально нагнітають істерію», - зазначив посадовець.

 

Читати також:

Можливо зацікавить