Українські військові хірурги провели унікальну операцію: такого ще ніколи в світі не робили

Українські військові хірурги провели унікальну операцію: такого ще ніколи в світі не робили

Військові хірурги врятували двох українських військових. Вони провели складні операції, які ще ніколи не робили в світі.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр на брифінгу.

Медики вперше в Україні зробили сучасну лапароскопічну операцію такого типу – видалення нирки після вогнепального поранення з руйнацією органу. Все відбувалося минулого тижнями в одному з мобільних госпіталів у прифронтових містах України.

У цьому шпиталі зробили вже дві таких операції. Результати відмінні: минув всього лиш тиждень, а поранені військові вже можуть самостійно пересуватися по палаті.

«Завдяки надсучасним технологіям та професіоналізму наших військових хірургів, поранені вже самостійно ходять по палаті. Військові хірурги України тримають стрій та впроваджують сучасні малоінвазивні операції для порятунку важких поранених», – наголосила заступниця міністра оборони

Ганна Маляр додала, що такі операції при бойовій травмі нирки ще ніколи не робили в світі. Зараз українська військова медицина отримує серйозні виклики, але успішно з ними справляється. Згодом спеціалісти зможуть передавати свій досвід військовим медикам з усього світу.

Можливо зацікавить