Врятували два життя: на Волині провели надскладну операцію

Врятували два життя: на Волині провели надскладну операцію

18 березня 2022 року на Волині провели надскладну операцію у вагітної жінки з врощенням плаценти. У цей день врятували два життя.

Про це повідомляє КНП «Старовижвівська багатопрофільна лікарня».

У 38-річної Світлани на початок війни було виявлено передлежання плаценти з проростанням в рубець, шийку і задню стінку матки - врощення плаценти. Ця патологія призводить до масивних кровотеч і в 75 % є смертельною. До терміну пологів було ще 1.5 місяці.

«Ми розуміли, що постійні стресові переходи в бомбосховище (підвал) під час сирен, неминуче призведуть до передчасних пологів, тому ретельно все планували і готувались до майбутнього кесарського розтину», - кажуть у медичному закладі.

Це мав бути третій кесарів розтин.

36 тижнів вагітності маленька пацієнтка  попросилася народитись. На апараті КТГ, з'явились ознаки погіршення серцевої діяльності  в малечі. 12 медичних працівників  надавали допомогу роділлі і новонародженій дівчинці в операційній.

Після народження дитини, під час кесарського розтину, побачили повне врощення плаценти в рубець і шийку матки. Діагноз повністю підтвердився і відділити плаценту від матки було неможливо і небезпечно.

Сергій Литвинюк провів оперативне втручання і життя жінки було врятовано.

Врятували два життя: на Волині провели надскладну операцію

Читайте також:

Можливо зацікавить