Я без лісу не можу: 12-річний волинянин щодня назбирує по 25 кілограмів чорниць

news image

12-річний Владислав Тарасюк із села Фаринки на Камінь-Каширщині щодня збирає по 25 кілограмів чорниць. Хлопець обожнює ліс, а завдяки невтомній праці має змогу заборляти власні гроші та показувати свою незалежність від батьків.

Ліси Полісся славляться чорницею, а люди - роботящою вдачею. Нарівні з дорослими збирають ягоди і діти, аби мати свої гроші на кишенькові витрати. А Владислав Тарасюк не лише на морозиво чи солодощі спроможний заробити грошей, а й на дороговартісну забаганку, пише Леся Мінібаєва на шпальтах газети «Полісся».

Хлопець щодня назбирує 25 кілограмів чорниць. Здавши ягоди заготівельникові, має кругленьку суму - понад півтори тисячі гривень.

Як розповіла бабуся підлітка Ганна Іванівна, показати свою фінансову незалежність від батьків стало головною мотивацією онука до праці. І хоч робота ця не з легких, втім скільки збереш, стільки й заробиш. Владик разом з дорослими прокидається спозаранку, взуває чоботи і гайда до лісу, бо такі затяті збиральники, як він, змалку знають ціну кожної копійки.

«За виручені з ягід кошти онучок вже кілька років поспіль сам готує себе до школи. Від комплектів одягу - до канцелярського приладдя. Минулого року за власні заощадження купив собі велосипед, а цього року - дорогий смартфон», - тішиться здобутками улюбленого онука бабуся Ганна.

Але не лише одними заробітками переймається влітку Владислав. Щодень хлопець має обов’язок накосити худобі трави, нагодувати господарку. А нарвати вишень на варення - справа, закріплена виключно за ним. Із охотою пристане хлопець на підмогу й мамі, щоб наліпити вареників з чорниці.

Я без лісу не можу: 12-річний волинянин щодня назбирує по 25 кілограмів чорниць

«Але винятково із тієї, що назбирали батьки, бо ж свою треба здати на гроші», - жартує Владислав.

«Попрацювати удома, а потім гайнути до лісу - моє улюблене заняття.  Одних у ліс і силою не затягнеш, а я без нього й дня не можу. І ходжу не лише по чорниці. Ні спека не лякає, ні комарі. Те, що сезон чорниці добігає до завершення, не біда. Ось-ось достигне ожина. Завдяки щедрим дарам природи «ягідних» грошей на кишенькові витрати мені вистачить на цілий рік», - радіє Владислав.

Я без лісу не можу: 12-річний волинянин щодня назбирує по 25 кілограмів чорниць

 

Можливо зацікавить

news teaser

На Волинь з’їхалися десятки мотокросменів, щоб позмагатися за титул чемпіона

news teaser
фото

Наймолодший боєць ТрО Волині замість побачень і маминого борщу обрав окопи

news teaser
відео

На Волині школярам фахово пояснюють, що робити, якщо завила сирена

news teaser

Воїни волинської бригади відновлюють трофейну техніку, яку ворог покинув на Харківщині

news teaser

На Волині чоловік з ножем напав на таксиста та побив його, проте суд нападника не покарав

news teaser

За сім місяців передали тисячу пар: луцькі волонтерки шиють тактичні рукавиці для військових

news teaser

Російські найманці готують провокації на білорусько-українському кордоні

news teaser

Віддав життя за наше майбутнє: від рук окупантів загинув 27-річний волинянин Віталій Кавка

news teaser

Била руками і ногами: волинянка напала на продавчиню прямо за прилавком