Які країни досі підтримують рф

Які країни досі підтримують рф

Італія й Німеччина дозволили компаніям відкривати рахунки в рублях для купівлі російського газу.

Джерела  Reuters зазначають, що обидві країни повідомили компаніям, що вони можуть відкрити рахунки в рублях, щоб продовжувати купувати російський газ, не порушуючи санкцій проти Москви, після переговорів з Європейським Союзом.

Німецькі імпортери газу отримали від Берліну повідомлення про можливість відкривати рахунки в рублях для оплати російського газу без порушення санкцій.

Німеччина, як йдеться в повідомленні, вирішувала це питання в координації з ЄС. Італійський уряд, за даними джерела Reuters, також спілкувався з Європейською комісією і отримав роз’яснення щодо того, як легально купувати російський газ.

Офіційних повідомлень з цього питання від цих країн та ЄС ще не було.

Водночас російський "Газпром" заявив 21 травня, у суботу, що повністю зупинив постачання газу у Фінляндію за відмову платити у рублях, - пише УНН.

"Газпром" повністю зупинив постачання газу компанії Gasum (Фінляндія) у зв'язку з несплатою в рублях", - йдеться у повідомленні.

Як вказано, "станом на кінець робочого дня 20 травня "Газпром експорт" не отримав платіж за постачання газу у квітні від компанії Gasum (Фінляндія)", відповідно до вимоги путіна.

А ось Литва із 22 травня перестає купувати ще й російську електроенергію.

Про це повідомляє Delfi з посиланням на Міністерство енергетики Литви.

Як пише видання, це означає, що від неділі в Литві не буде ні російського газу, ні нафти, ні електроенергії.

"Це дуже важливий рубіж не тільки на шляху Литви до енергетичної незалежності. Це вираження нашої солідарності з Україною, що воює, ми не можемо дозволити, щоб на наші гроші фінансувалася російська військова машина", - сказав міністр енергетики Дайнюс Крейвіс.

Можливо зацікавить