Переселенка з Херсона відкрила в Луцьку аптеку та планує створити мережу на Волині

news image

Переселенка Ольга Осипенко відкрила місяць тому в Луцьку власну справу – аптеку. До обласного центру Волині жінка з родиною переїхала у квітні.

Як розповіла Суспільному жінка, після евакуації певний час не розуміла, що робити далі.

До початку повномасштабної війни у її родини був бізнес із 13 аптек на території Херсонської області, яким займалися близько десяти років. Всі аптеки нині на окупованих територіях та чи вціліли орендовані приміщення переселенка, каже, не знає. У центрі Херсона в Ольги Осипенко залишилося власне житло.

Переселенка з Херсона відкрила в Луцьку аптеку та планує створити мережу на Волині

У Херсоні переселенка провела в окупації шість тижнів: із півторарічною донькою місяць жили під сходами у будинку її сестри. Каже: там було найбезпечніше місце, тому з дому виходили вкрай рідко.

«Два рази на тиждень за їжею. І назад в хату. Страшно було. Вони скрізь окупанти ходять, на ринку ходять, спілкуються, до тебе прислухаються. Було дуже незручно. Було страшно за дитину, тому що вона маленька», – говорить жінка.

Переселенка з Херсона відкрила в Луцьку аптеку та планує створити мережу на Волині

Із бізнесом, котрий залишився в окупації, Ольга Осипенко, говорить, попрощалася. Каже: найголовніше – це життя та хороші люди, які зустрічаються на шляху. Одна з таких – переселенка з Миколаєва Ольга Енгель. Зараз жінка працює завідувачкою в аптеці Ольги Осипенко. З червня живе у Луцьку, тут шукала роботу.

Переселенка з Херсона відкрила в Луцьку аптеку та планує створити мережу на Волині

«Я працювала завідувачкою аптеки в Миколаєві. Спочатку в Центр зайнятості звернулася і сама шукала. І так співпало, що ми зустрілися з Ольгою Олександрівною, вона мені запропонувала бути завідуючою. Надає оптимізму в нашій такій складній ситуації», – додала переселенка.

Переселенка з Херсона відкрила в Луцьку аптеку та планує створити мережу на Волині

Дві Ольги познайомилися через центр зайнятості. Як розповіла Суспільному директорка обласного центру зайнятості Алла Куцин, до них за час повномасштабної війни щодо пошуку роботи звернулися понад 2 700 переселенців, із яких вдалося працевлаштувати 705 осіб. Додає: станом на 16 січня в пошуках роботи все ще перебували 334 людини.

Ольга Осипенко планує розширяти мережу аптек на Волині і до рідного Херсона поки не збирається. Інша Ольга хоче повернутися до Миколаєва, як тільки там стане безпечно.

Читати також: 

  • У Камені-Каширському знайшли прихисток понад п’ять тисяч переселенців. У числі тих, хто опинився тут, рятуючись від війни, – і родина Миколи Пилипова  із села Баратівка Снігурівського району, що на Миколаївщині. Уже деcятий місяць вона в Поліському краї, а думка в кожного одна:  «От прийде весна – й повернемося додому». Бо немає милішого краю від того, де людина народилася й виросла. 
  • Антон Берг із Маріуполя до останнього не планував залишати рідне місто. Але щодня загроза життю зростала. Орки господарювали у житлових районах неподалік. Чоловік переживав не так за себе, як за діток: п’ятирічного Марка і тримісячну Марію. Коли аптеки розбомбили та пограбували і дістати суміш для годування стало майже неможливо, Антон разом з невеликою групою знайомих наважилися рушити в дорогу. Хтось лишався в інших містах, а його доля закинула у волинське село.

Можливо зацікавить