Підпал чи коротке замикання: що насправді стало причиною пожежі на Старому ринку в Луцьку

Підпал чи коротке замикання: що насправді стало причиною пожежі на Старому ринку в Луцьку

З моменту пожежі на Центральному ринку Луцька минуло трохи більш як 3 місяці. Існувало кілька версій виникнення пожежі: серед них – підпал та коротке замикання.

У ДСНС Волині кажуть, що за цей час провели багато експертиз і досліджень. Тож наразі схиляються більше до однієї з версій.

Підпал чи коротке замикання: що насправді стало причиною пожежі на Старому ринку в ЛуцькуПідпал чи коротке замикання: що насправді стало причиною пожежі на Старому ринку в ЛуцькуПідпал чи коротке замикання: що насправді стало причиною пожежі на Старому ринку в Луцьку

Як розповів начальник дослідно-випробувальної лабораторії ГУ ДСНС Волині Петро Поліщук, під час детального огляду встановили, що якихось несанкціонованих проникнень в будівлю не було.

«Було проведено детальний огляд даного місця. Було встановлено, що... в павільйоні були встановлені морозильні камери, виготовлені ще за часів СРСР. Також встановлено, що там було велике пожежне навантаження у вигляді паперових ящиків, там були присутні дерев'яні піддони, які були розміщені на підлозі, і решта матеріалів, які дуже легко займаються і горять», – розповів фахівець.

Окрім цього, зі слів Петра Поліщука, на місці виникнення пожежі виявили багато залишків тимчасової електромережі, тобто подовжувачів. Каже: їх було кілька штук в одному невеличкому приміщенні на території павільйону.

«Через дані подовжувачі були ввімкнені морозильні камери та інше обладнання. Під час огляду залишків електромережі були виявлені сліди, характерні для аварійних режимів роботи електромережі і короткому замиканню електроповодки», – додав він.

Підпал чи коротке замикання: що насправді стало причиною пожежі на Старому ринку в ЛуцькуПідпал чи коротке замикання: що насправді стало причиною пожежі на Старому ринку в Луцьку
 
Підпал чи коротке замикання: що насправді стало причиною пожежі на Старому ринку в Луцьку

В поліції Волині зазначили, що вже є офіційний висновок пожежо-технічної експертизи з приводу причини виникнення пожежі.

«Досудове розслідування було розпочате за ч.2 ст. 270 КК України. Йдеться про порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило майнову шкоду в особливо великих розмірах», – розповіла речниця ГУНП у Волинській області Марина Балдич.

 

Тож вогонь, який знищив орієнтовно 400 метрів квадратних площі павільйону на Старому ринку, найімовірніше, спалахнув через коротке замикання електромережі.

Наразі слідчі не можуть підрахувати суму завданих збитків, адже павільйон не був застрахований.

«Досудове розслідування було розпочате за ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України. Мова йде про  порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки, що спричинило майнову шкоду в особливо великому розмірі. Як ми повідомляли раніше, слідчі вилучили та переглянули відео з камер спостереження, ніяких сторонніх осіб не було виявлено. Було призначено ряд експертиз, зокрема, з виявлення нафтопродуктів та щодо справності електропроводки. Наразі вже є висновок експерта пожежо-технічної експертизи, що відбулося коротке замикання в одній із холодильних камер», - повідомляють у поліції Волинської області.

Нагадаємо, що вночі 15 грудня 2022 року загорівся торговий павільйон Центрального ринку, розташованого на вулиці Глушець.

 

Читайте також:

 

 

 

Можливо зацікавить